Focuri de armă în centrul Capitalei. Polițiștii au prins doi traficanți de droguri
Actualitate

Focuri de armă în centrul Capitalei. Polițiștii au prins doi traficanți de droguri

Buletin de știri, cele mai importante subiecte ale orei (26 iunie 2026, ora 16:30)

Un incident tensionat s-a petrecut în centrul Capitalei când polițiștii au tras focuri de avertisment pentru a opri două persoane suspectate de trafic de droguri care au încercat să fugă. În sectorul 1, cei doi bărbați au fost urmăriți și opriți după intervenția poliției.

Polițiștii i-au percheziționat, găsind asupra lor o pungă cu substanțe interzise, cel mai probabil canabis. Cei doi au fost reținuți și vor fi audiați, iar cercetările sunt în desfășurare pentru clarificarea cazului.

Acțiunea evidențiază eforturile forțelor de ordine în combaterea traficului ilicit de droguri și menținerea siguranței în oraș.