
Două parcări mari ale Primăriei Capitalei, neutilizate ani de zile, vor fi redeschise din 1 iulie cu sistem de taxare. Prima este Park and Ride Pantelimon, cu 500 locuri, abandonată timp de 4 ani.
Cealaltă este parcarea de 1.250 de locuri lângă Arena Națională, nefolosită de 15 ani, zona fiind suferindă de lipsa spațiilor de parcare.
Ambele parcări vor avea pază 24/24, monitorizare video, facilități și tarife între 5 lei pe oră și abonamente lunare pentru riverani la doar 50 lei.