
Primarul Craiovei, Lia Olguța Vasilescu, a declarat că în PSD nu se discută o eventuală atragere a membrilor excluși din PNL, denumiți „puciști”, care contestă în instanță deciziile partidului lor.
Ea a criticat ideea excluderii unor membri pentru opinii diferite, citând exemplul unui primar PSD cu viziuni critice, care nu a fost exclus. Vasilescu s-a arătat convinsă că liberalii excluși vor câștiga în instanță.
Social-democrata a mai spus că nu crede că există critici serioase la adresa acestora care să justifice pierderea calității de membru.