
În Drobeta Turnu Severin, un bărbat a fost filmat în timp ce s-a ridicat în picioare pe scaunul unei mașini decapotabile în mers, pierzând, pentru o perioadă, controlul direcției.
Imaginile au fost sesizate poliției care a deschis o anchetă pentru identificarea conducătorului auto și pentru aplicarea sancțiunilor prevăzute de lege.
Această manevră a fost apreciată ca extrem de periculoasă pentru șofer și ceilalți participanți la trafic, punându-se accent pe riscurile create de astfel de comportamente iresponsabile.